ABOUT SUMMIT

Every year we are organizing a summit to study the countries that have been successful in education.

We are talking about the studies on education and how they are prepared for the 21st century in the Tomorrow’s Education Summit.

We last year realized Boğaziçi University 1. Tomorrow’s Educational Summit with the participation of Finnish Minister of Education Krista Kiuru.

We will host this year as guest country in South Korea: Former Minister of Education, Managers from Korea Institute of Education and Development (KEDI) and scholars from Seoul National University, one of the world’s best universities, will be in Istanbul for you.

We are very pleased to see you at our summit as we talk about the Education of Tomorrow.

 

November 17, 2018 – Saturday

Yildiz Technical University – Istanbul

1. TOMORROW'S EDUCATION SUMMIT

BOĞAZİÇİ UNIVERSITY ALBERT LONG HALL

Finland was the host country of our Summit, former minister of education Mrs. Krista Kiuru from Helsinki and undersecretary of the Embassy of Finland Mr. Jussi Soini attended last year. At the same time, these are the some authorities which has some idea on Education took part on the Summit: İstanbul provincial director of national education, Dr.Ömer Faruk Yelkenci, Turkey Ministry of Education Undersecretary Dr. Yusuf Tekin, Psychiatrist Dr. Kemal Sayar, Assoc. Dr. Yasemin Allsop, Psychiatrist Professor Dr. Kemal Sayar, Assoc. Dr. Yasemin Allsop, Vice Rector of MEF University Dr. Erhan Erkut, Khan Academy Director Alp Köksal, Clinical Psychologist Dr. Prof. Mehmet Dinç, Professor of Oxford and Istanbul University. Dr. Deniz Ülke Arıboğan.

2017 PRESS
3000

APPLICATION

850

PARTICIPANT

3

COUNTRY

11

SPEAKER

LET'S DESIGN TOMORROW'S EDUCATION TOGETHER

SPEAKERS

We will hear the surprise speakers soon.

ALL SPEAKERS

SUMMIT PROGRAM

YOU CAN CONTACT THE PROGRAM FLOW HERE AS WELL.

Ali Rıza Ersoy, Endüstri 4.0'a dair gerçekleştirdiği konuşmalarıyla Yarının Eğitimi Zirvesindeydi. #YarınınEğitimi @yarininegitimi11 saat ago
Lim In Heol “Güney Kore'de Okul Yöneticiliği: Yetiştirilmesi, Görevlendirilmesi ve Yetkileri” başlıklı konuşmasıyla… @yarininegitimi2 days ago
Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel Yarının Eğitimi Zirvesindeydi. #YarınınEğitimi @yarininegitimi4 days ago

BLOG

Kas 11th

Çocuklar Neden Felsefe Öğrenmeli? Evet, Felsefe.

Okul çocuklarının filozof olmaları gerektiği fikri, okul yönetim kurulları, öğretmenler, ebeveynler ve filozoflar tarafından benzer şekilde alay konusu edilecektir. Kimileri çocukların felsefe yapıp yapamayacağını sorgulayacaktır. Kimilerinin ise konuya aşinalığı tamamen tesadüfi olduğu için muhtemelen bunun yararsız ötesi bir şey olduğunu düşünecektir.

by Serendipity 11 Kas, 2017 0
Kas 11th

Ken Robinson: “Yaratıcılık Her Şeyin İçinde Var, Özellikle Öğretmenliğin”

Size yaratıcılıkla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Aslında bu konu hakkında şimdiye dek çok şey söyledim, çok şey yazdım. Yaratıcılık: Aklın Sınırlarını Aşmak isimli kitabımda, yaratıcılığın doğasını ve bunun sanat, bilim ve insan başarısının diğer alanları ile ne kadar ilgili olduğuna dair bazı detayları ele aldım.

by Serendipity 11 Kas, 2017 0
Kas 11th

Neden Oğluma Asla Zeki Olduğunu Söylemeyeceğim?

Tolstoy, orduya katıldığında subaylardan birinin, yürüyüşte sırayı bozduğu gerekçesiyle bir askeri dövdüğüne tanık oluşunu anlatır. Tolstoy subaya şöyle der: “Kendin gibi bir insana bu şekilde davranmaktan utanmıyor musun? Hiç mi İncil okumadın?”

by Serendipity 11 Kas, 2017 0
Tem 2nd

GÖRÜP GÖREBİLECEĞİNİZ EN İYİ ANAOKULU

İşte Takaharu Tezuka, 2007’de Japonya’da tasarlanan dünyanın en iyi anaokulu olduğu iddia edilen bu mimariyi bizlere sunuyor. Anaokulu bilinen ve alışılagelmiş “köşe”lere sahip birçok okulun aksine “çember” şeklinde inşa edilmiş.  Çatısının bir nevi sonsuz bir yuvarlağa açıldığı bir okul düşleyin. Bizim gibi köşelere alıştırılmış toplumlar için ne kadar inandırıcı olabilir ki dedirtiyor.

by Serendipity 2 Tem, 2018 0
Tem 8th

KALEMİN SAVAŞINI KONU ALAN BİR FİLM: FİRST GRADER

Ana kahramanımız Kimani N’gan’ga Maruge, bağımsızlık savaşında görev alan askerlerden biri olarak çıkıyor karşımıza filmin başında. Ancak bu savaş bir anda kalem-kağıt savaşına dönüyor bir anda. Hem de devlet büyüklerine ve hatta ailesine karşı vereceği zorlu bir mücadele onu beklemekte kapısında.

by Serendipity 8 Tem, 2018 0
Tem 9th

HERKESİN GERİ BİLDİRİME İHTİYACI VAR, ÖĞRETMENLERİN YOK MU?

Bill Gates’in Nisan 2013 yılında New York’ta yaptığı TED konuşmasının başlığı şöyle:  Öğretmenlerin geri bildirime ihtiyacı var.
Herkesin bir akıl hocasına, geri bildirim verebilecek birilerine ihtiyacı olduğunu ancak dünyadaki en önemli işlerden birini yapan öğretmenlerin sistematik geribildirim almadıklarını söylüyor.

by Serendipity 9 Tem, 2018 0
Daha fazla
 • 17 NOVEMBER 2018 - SATURDAY
  YILDIZ TECHNICAL UNIVERSITY
  ISTANBUL
 • SALOON

  YTU Davutpaşa Campus
  Congress Center/ISTANBUL

 • Contact Us!

  [email protected]

 • Visit Us!

  Kuştepe Mahallesi
  Biracılar Sokak
  No:20 D:1 Mecidiyeköy
  Istanbul

 • MOSO

  http://www.mosoajans.com/

 • + 90 850 840 48 63