Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü – Korean Educational Development Institute (KEDI)

Yarının Eğitimi Zirvesi > Blog > Güney Kore Eğitim > Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü – Korean Educational Development Institute (KEDI)

Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü – Korean Educational Development Institute (KEDI)

12 Ağustos 2018 | Serendipity | Güney Kore Eğitim

1972 Ağustos’unda kurulan, eğitim politikası planlama ve araştırma kurumunda benzersiz bir formül ile ulusal gündeme rehberlik eden ve Kore’nin dinamik şekilde büyümesine katkı sağlayan KEDI, lider olarak hizmet vermektedir.

Kuruluş Amacı:

  • Kore geleneğini ve gerçekliğini yansıtan yeni eğitim sistemi kurmak
  • Kore’deki güncel eğitim konuları hakkında kapsamlı ve bilimsel araştırma yapmak
  • Kore’de eğitimin beklemedeki sorunlarına hitap eden rasyonel çözümler ile gelecekte eğitim sistemini yenilemek

Eğitim çerçevesinin güçlendirilmesine odaklanarak, eğitimin kalitesinin artırılması ve Kore’nin geleceğine ulusal yetenekler teşvik eden, önemli yenilikçi sistemler oluşturmak için büyük bir çaba gösteren KEDI, başarılı milli eğitimi desteklemiştir.

Tutarlı ortaklıklar sayesinde, UNESCO dahil olmak üzere OECD ve Dünya Bankası gibi çeşitli uluslararası eğitim politikasının dünya çapında araştırma enstitülerinin arasında KEDI gururla yer almaktadır.

Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü (KEDI) 1972’de kurulduğundan bu yana eğitim politikası geliştirmede ve uygulamasında lider bir kurum olarak hizmet vermektedir. KEDI, Kore eğitiminin ulusal gündemini belirleyen ulusal bir düşünce kuruluşu olarak önemli bir rol oynamaktadır. Eğitim sorunlarını ve zorlukları ele alan KEDI, eğitim kalitesinin arttırılması için eğitim sisteminin yenilikçiliği konusunda rehberlik sağlar.

KEDI, yaklaşan 4. sanayi devriminin ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir eğitim paradigması arayışında olup ortak araştırmalar ve uluslararası ilişkiler aracılığıyla küresel liderliğini güçlendirmeye devam ediyor.

Bugünün Kore toplumu, öğrencilerine ilgi alanlarını ve doğuştan gelen motivasyonlarını takip ederek yeni fikirleri keşfetme, takip etme ve yaratma konusunda teşvik eden eğitime büyük önem vermektedir.

Herkes için eşit, kapsayıcı ve iyi eğitime özel bir vurgu yapan KEDI, bir öğrencinin kendi potansiyellerini hayal edip keşfetmesine ve gelecekteki bir toplumun gerektirdiği yetkinlikleri ve mesleki bilgileri geliştirmesine olanak tanıyan yeni bir eğitim paradigması oluşturmaya odaklanır.

KEDI, dünyadaki sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunarak eğitim kalitesinin artırılması arayışında, küresel liderlik ve dünya çapında araştırma kapasitesi ile sorumluluklarını yerine getirmeyi hedeflemektedir.

 

KEDI Başkan Yardımcısı Dr. Sang Duk-choi, 2. Yarının Eğitimi Zirvesinde konuşmacı olarak yer alacak olup hem Kore Eğitimini hem de KEDI’nin yaptığı çalışmaları aktaracaktır.