THE RON CLORCK STORY

Yarının Eğitimi Zirvesi > Blog > film tavsiye > THE RON CLORCK STORY

0

THE RON CLORCK STORY

11 Ağustos 2018 | Yarının Eğitimi | film tavsiye

İZ BIRAKABİLMENİN ÇOK MÜHİM BİR MESELE OLDUĞUNU BİLMEKTİR BELKİ DE ÖĞRETMENLİK.. ÇOCUKLARIN İÇLERİNDEKİ POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARACAK GÜCÜ KENDİNDE BULABİLMEK BELKİ DE..ÖNEMLİDİR İŞTE ‘GERÇEK ÖĞRETMENLİK’, HEM DE HERKESİN OLAMAYACAĞI ŞEKİLDE.

Merhabalar,

Eğitime dair izlenmesini gerekli gördüğümüz bir filmle karşınızdayız. Türkçeye Zafer Benim olarak çevrilen The Ron Clorck Story, mükemmel bir eğitimcinin  hatta sınıfı yönetmekte inanılmaz başarıları olan bir yöneticinin hikayesini konu alıyor.

Friends dizisinden tanıyacağımız Matthew Perry ‘usta öğretmen’ rolünü zevkle canlandırmış gözüküyor üstelik film,; gerçek bir yaşam öyküsü! Film, Beaufort Country okulundaki öğrencilerini yüksek puanlarla mezun eden öğretmenin, New York’un Harlem bölgesine taşınıp daha zor durumda olan öğrencilere yardım etme kararı almasıyla başlıyor. Sınıf başarı düzeyi düşük, saygısızlıkları fazla olan öğrencilerle dolu. Gelen öğretmenin gitme süresine dair çok rahat iddia oynayabilen çocuklar düşünün.. Ama Ron Clarck pes etmiyor. Öğrencilerinin kalbine giden yolun onları eğlendirmekten geçtiğini düşünerek öğrencilere dersleri ‘yaparak, yaşayarak, uygulamalı’ yöntemler içerisinde işliyor. Kendi oluşturduğu kurallarla çocukları krallar gibi yetiştiren, onları ilmek ilmek işleyen bir öğretmen sürekli düşük notlar alan sabır sınayıcı bu öğrencileri  ne kadar yükseltebilmiştir sizce onlara hangi yollardan ulaşabilmiştir ya da neler kazandırabilmiştir sizce? Sorularının cevapları filmde!

Yarının Eğitimi Zirvesi Ekibi sizlere iyi seyirler diler..

 

YARININ EĞİTİMİ ZİRVESİ GÖNÜLLÜSÜ

AYŞE ŞEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.