FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜSTEŞARI JUSSI SOINI – YARININ EĞİTİMİ

Acıbadem Okulları Yarının Eğitimi Zirvesi > Blog > 1. yarının eğitimi zirvesi konuklar > FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜSTEŞARI JUSSI SOINI – YARININ EĞİTİMİ

0

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜSTEŞARI JUSSI SOINI – YARININ EĞİTİMİ

28 Temmuz 2018 | Yarının Eğitimi | 1. yarının eğitimi zirvesi konuklar, blog

25 Kasım 2017 Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşen Yarının Eğitimi Zirvesine yarının eğitimlerine dair sunumu ile Finlandiya Büyükelçiliği Müsteşarı Jussi Soini katılım gösterdi.

Eğitimin eşitliği üzerine giriş yapan Soini, tüm ülkelerde taşra veya şehir merkezi olsun,  eğitim için tüm materyallerin erişilebilir olma zorundalığının olduğuna değinerek sunumuna başladı.  

Eşit fırsatları desteklemenin okul öncesi eğitimden başlandığını söyleyen Soini, eğitimin eşit şartlar altında tasarlanan modelini öğretmenlerin değerine değinerek tamamlamaya çalıştı: “Öğretmenler bizim eğitim sistemimizde çok değerlidir. PISA testleri doğru şeyi yapıp yapmadığımız hakkında bize fikir veriyor. Öğretmenler kullanmak istedikleri material seçiminde ve kendi alanlarını seçimlerinde özgürdür.”

Finlandiya’nın eğitimde iyi sayıda aktörleri olduğunu bildiren Soini, bu aktörlere eğitim enstitüleri de dahil etti.

Finlandiya Büyükelçiliği Müsteşarı Soini, “geleceğin eğitimini düşünmek karışık ve geliştirilmesi gereken önemli bir nokta. Bunu biz de kendi ülkemiz çapında düşünmekteyiz” diyerek sunumu sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.